Proszę o telefon

Praca na wysokości

Working at height claims

Porozmawiaj poufnie jeszcze dziś z jednym z naszych ekspertów

0808 301 6065

  • Przegląd

Jeśli pracujesz na wysokości, jesteś najbardziej narażony na poważne, a nawet śmiertelne obrażenia. Upadki z wysokości są najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych w miejscu pracy. Niemal trzy na dziesięć osób, które spadły z wysokości, tracą życie.

Najpoważniejsze urazy często dotyczą dekarzy, pracowników budowlanych i osoby myjące okna. Osoby te:

  • Straciły równowagę na tymczasowych kładkach
  • Spadły przez okna dachowe
  • Poślizgnęły się i spadły z krawędzi dachu
  • Spadły z rusztowania, drabiny lub ruchomej platformy

Możesz być także narażony na zagrożenia, jeśli pracujesz w budynku takim jak wielopiętrowa hurtownia lub magazyn, gdzie brakuje barierek lub są one luźne. Konserwacja często wymaga wspinania się na górę dużych maszyn, aby pracownik mógł uzyskać do nich dostęp lub pracy w trudno dostępnych miejscach. Jeśli jesteś zobowiązany do pracy na wysokości, Twój pracodawca - albo „wszystkie osoby kontrolujące pracę innych" - mają obowiązek chronić Cię przed zagrożeniem upadku.

Obowiązki Twojego pracodawcy

Zgodnie z prawem Twój pracodawca musi „odpowiednio zaplanować i zorganizować wszystkie prace na wysokości, przeprowadzić ocenę ryzyka oraz wybrać i zastosować odpowiednie wyposażenie".

Przepisy dotyczące pracy na wysokości 2005/07 mają na celu ochronę wszystkich osób pracujących na wysokości, bez względu na to czy noszą uprząż bezpieczeństwa na wysokości setek stóp nad ziemią, czy też stoją na krześle w biurze wymieniając żarówkę. Jeśli Twoja praca nie obejmuje pracy na wysokości, jednak musisz to zrobić, by wykonać powierzone Ci zadanie, Twój pracodawca powinien ocenić ryzyko i zastanowić się, jak można bezpiecznie wykonać to zadanie bez konieczności pracy na wysokości.

Twój pracodawca ma w stosunku do Ciebie obowiązek opieki i upewnienia się, że pracując na wysokości jesteś chroniony przed obrażeniami. Nieprzeprowadzenie szczegółowej kontroli bezpieczeństwa, oceny ryzyka lub szkolenia może prowadzić do poważnego wypadku, którego rezultatem będzie trwała niepełnosprawność lub nawet śmierć.

W jaki sposób możemy Ci pomóc

Dzięki dogłębnej znajomości prawa pracy oraz zagadnień z zakresu odszkodowań powypadkowych dostarczymy Ci profesjonalnych porad, których będziesz potrzebować, aby wygrać roszczenie odszkodowawcze. Możemy:

  • Udzielić Ci pomocy w zakresie leczenia, rehabilitacji i powrotu do pracy
  • Zapewnić opiekę i wsparcie dostępne dla osób z najpoważniejszymi obrażeniami
  • Udzielić Ci porad i pomocy w staraniach o zasiłek z Ministerstwa Pracy i Emerytur
  • Umiejętnie zarządzać Twoim roszczeniem tak, aby odszkodowanie objęło:
    • rekompensatę za ból i cierpienie spowodowane odniesionymi obrażeniami ciała
    • wszelkie poniesione straty finansowe, jak np. utracone zarobki, koszty podróży i koszty leczenia
    • wszystkie koszty, które trzeba będzie ponieść w przyszłości.

Your Legal Friend może Ci pomóc na każdym kroku, zapewniając:

  • Umowę płatności honorarium po wygranej sprawie
  • Zespół adwokatów specjalizujących się w roszczeniach dotyczących obrażeń ciała
  • Bogatą wiedzę i doświadczenie
  • Doradztwo i wsparcie w trakcie całego procesu
  • Ponad 30-letnie doświadczenie w dochodzeniu roszczeń

Porozmawiaj z nami już dzisiaj

Porozmawiaj w zaufaniu i bez żadnych zobowiązań z jednym z naszych prawników, dzwoniąc pod numer 0808 301 6065 (bezpłatne rozmowy z telefonów stacjonarnych i komórkowych). Możesz również wypełnić formularz kontaktowy po prawej stronie, a wówczas natychmiast do Ciebie oddzwonimy.